تقی‌زاده: اعمال محدودیت‌های تردد در استان تهران از فردا؛ ممنوعیت تردد از درب منازل از صبح ۱۲ فروردین تا پایان روز ۱۳ فروردین در استان تهران اعمال می‌شود

گزیده خبر : معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران با اشاره به اعمال محدودیت‌های تردد در استان تهران از فردا به تشریح جزئیات این طرح پرداخت.
 • متن خبر :

   محمد تقی زاده در جلسه شورای ترافیک استان با اشاره به نحوه اجرای طرح محدودیت‌های تردد در استان تهران اظهار داشت: اعمال محدودیت‌ها در استان تهران از ساعت صفر روز  جمعه ۸ فروردین عملیاتی خواهد شد و بنا به تأکید رئیس جمهور اجرای این  طرح نباید موجب معطلی‌های زیاد برای مردم باشد.
   
  وی ادامه داد: تداوم این طرح  بعداز ۱۵ فروردین منوط به سفید بودن وضعیت پس از اجرای این  طرح خواهد بود، به علاوه بر اساس تأکید رئیس جمهور و وزیر کشور نحوه اطلاع رسانی در مورد اجرای این طرح باید به گونه ای باشد تا همه مردم از جزئیات اجرای این طرح مطلع باشند.
   
  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران با بیان اینکه تداوم اجرای طرح در نهایت منوط به نظر ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا خواهد بود عنوان کرد: بر اساس این طرح صرفا ورود افراد بومی ساکن استان و شهر میسر   است و شناسایی افراد صرفا بر اساس شماره ملی، پلاک و بیمه نامه خودرو امکانپذیر خواهد بود.
   
  تقی زاده سپس با اشاره به اینکه خروج افراد از شهرها بلامانع است و باید از طریق کنارگذر شهرها صورت بگیرد بیان کرد: مدارس و دانشگاه ها، پارک ها و مراکز تفرجگاهی و هرآنچه که محل تجمع مردم هستند تا پایان اجرای این طرح تعطیل خواهند بود.
   
  وی همچنین گفت: مشاغلی نظیر دفاتر پیشخوان دولت، بانک ها، دفاتر پلیس به اضافه ۱۰ و صرافی ها با رعایت ضوابط بهداشتی می توانند در زمان اجرای این طرح فعالیت کنند، ضمن اینکه فروشگاه های زنجیره ای، نانوایی ها، میادین میوه و تره بار، جایگاه‌های عرضه سوخت بنزین و گاز و داروخانه ها از جمله مشاغلی هستند که نباید در زمان اجرای این طرح تعطیل شوند.
   
  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران تصریح کرد: ادارات دولتی حداکثر با یک سوم ظرفیت نیروی انسانی و با رعایت شیفت بندی و آیین نامه ابلاغی از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور می توانند فعالیت کنند.
   
  تقی زاده با بیان اینکه برگزاری هرگونه مجالس اعم از ترحیم و عروسی که موجب تجمع مردم می شود در زمان اجرای این طرح ممنوع است افزود: تردد خودروهای امدادی، پلیس و خودروهای حامل سوخت و آن دسته از خودروهایی که حامل مایحتاج مردم هستند در زمان اجرای این طرح بلامانع است.
   
  وی در ادامه بیان کرد: محدودیت حداکثری حمل و نقل مسافر از طریق ناوگان حمل و نقل هوایی، زمینی و ریلی در زمان اجرای این طرح اعمال می شود، به علاوه خودروهای افراد متخلف از این طرح به میزان ۵ میلیون ریال جریمه و مشمول انتقال به پارکینگ به مدت یک ماه خواهند شد.
   
  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران تأکید کرد: ممنوعیت تردد از درب منازل از صبح ۱۲ فروردین تا پایان روز ۱۳ فروردین (روز طبیعت) در تمام شهرستان‌های استان تهران اعمال خواهد شد.
   
  تقی زاده اظهار داشت: فرمانده میدان در مبادی ورودی و خروجی استان و شهرستان های استان تهران نیروی  انتظامی است، در تهران در محور فیروزکوه گردنه گدوک، در محور تهران هراز این محدودیت ها اعمال خواهد شد و همچنین در محور تهران به ساوه حدفاصل رودخانه شور و در محور تهران قم حدفاصل نعلبندان و در محور تهران به سمنان بخش شریف آباد مشمول این محدودیت ها خواهد بود.
   
  وی با بیان اینکه در خروجی و ورودی‌های فرعی شهرستان ها با امکانات همان شهرستان و با تدابیر فرمانداران اعمال محدودیت ها لحاظ خواهد شد گفت: مبادی ۱۴گانه استان تهران مشخصا در زمان اجرای این طرح  کنترل خواهد شد.

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران
تاریخ : 1399/01/07, 18:15:17